Ümit Ünal'ın merakla beklediğim yeni filmi; NAR

Birhan Keskin'n dizeleriyle başlayan ;Hepimiz nar taneleri gibi birbirinden ayrıyız: Hem çok benzeriz, hem de çok farklıyız. Ama açılmamış bir bütün nar gibiyiz aynı zamanda. Bizi bir arada tutan kabuk, birbirimize duyduğumuz inançtır.
Peki ya o kabuk çatlarsa... Ya birbirimize duyduğumuz güven dahil inandığımız herşeyden kuşkuya düşersek... Ya adalet duygumuz kaybolursa... Ya, her insan kendi adaletini aramaya başlarsa... Çatlayan bir nar gibi taneler her yere yayılmaz mı?


Film konusu "Nar; apayrı şeylere inanan dört kişiyi bir evin içinde, yarım gün gibi kısa bir sürede, adalet ve inanç dünyaları konusunda ciddi bir sorguya tabi tutuyor."
Filmde 'Falcı Asuman' rolünü oynayan Serra Yılmaz, değişik bir karaktere hayat verdiğini söylüyor: "Hem çok çekingen, hem de çok kararlı... Adalet duygusu baskın. Dünyanın adaletini kendince düzeltmek istiyor. Çok da sosyete falcısı değil; yoksa ekonomik durumu daha rahat olurdu. Orta sınıf falcısı! Yatalak kocasına bakıyor. Temizliğe gidermiş vakti zamanında. Bir süre sonra fallarının tuttuğunu fark edince, fala ağırlık vermiş."


Ümit Ünal'n NAR'ı ,
23Aralık da vizyona girecek  bekleyelim  bakalım..